KÜTÜPHANE KOLU

Kitapların büyülü dünyasında yaşamak bir alışkanlık ister. Bir tutkudur bu. En güzel bağımlılıktır. Öyle bir bağımlılıktır ki kendinizi bir kaptırırsanız, bir daha kurtulmak istemezsiniz. Romanlar, öyküler ve şiirle, büyük ve bambaşka gezegenlerde gezer, sonsuz düşlere dalar, hayata başka bir pencereden bakarsınız.

Kitap okumak eğlencelerin en güzeli ve en gizemlisidir. Evimde, çevremizde kitap yok, çok pahalı, nasıl okuyabilirim diyen arkadaşlarımıza kitaplarımızı ödünç vermek için, aramıza katılan yeni kitap severlerle birlikte, kütüphanemizde vakit geçirmeye devam ediyoruz…

Birçok arkadaşımız ödünç kitap almak için, bazıları internetten de faydalanarak ödevini yapmak için, bazıları fotokopi çekmek için , bazıları da boş derslerini satranç oynayarak değerlendirmek için kütüphanemizi ziyaret ediyor.

Ortak noktası, kitapları sevmek olan bizler, tamamen gönüllü olarak bu kolda bir araya geldik ve düzenli bir nöbet programı doğrultusunda kütüphane çalışmalarımızı keyifle sürdürüyoruz. Bazen de rutin işlerimizin dışına çıkıp; kütüphanemize yeni kitaplar almak için kitap satışı gerçekleştiriyoruz.

Zaman içerisinde kütüphanemizin özellikle romanlar açısından giderek zenginlemesi ve o romanları okumak isteyen ziyaretçilerimizin artması bizlerin en büyük ödülü…

Whatsapp Destek Whatsapp Destek